KOLOROWY TYDZIEŃ

Plan kolorowego tygodnia

Poniedziałek 18 III 2024r. – kolor niebieski: Dzień Kolorowej Skarpetki – nawiązanie do Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa i Dnia Świadomości Autyzmu.

W klasach I – III nauczyciele przedstawią prezentację i filmiki przybliżające uczniom powyższą tematykę, dzieci wykonają również zespołową pracę plastyczną: • 10.40 – 11.00 (1a i 2b, sala nr 3) • 11.00 – 11.20 (3a, 1b, 2a, sala nr 3) W klasach IV- VIII panie pedagog i psycholog przedstawią prezentację dotyczącą autyzmu.

Wtorek 19 III 2024r. - kolor zielony: Dzień Zdrowia

W klasach I - III w godz. 10.40. – 11.15 na holu na parterze odbędzie się spotkanie z dietetykiem szkolnym i panią asystentką stomatologa. Każde dziecko będzie miało za zadanie przynieść zdrowe drugie śniadanie i umotywować swój wybór. Dzieci wykonają również piramidę zdrowia. Porozmawiają także na temat ,,Dobrostan jamy ustnej” i utrwalą zasady prawidłowego dbania o zęby. Uczniowie klas IV –VIII dokonają analizy składu ciała. Podczas długich przerw będzie możliwość zakupienia gofrów, które przygotują dla uczniów panie z Rady Rodziców i pani intendent.

Środa 20 III 2024r. - kolor czerwony: Dzień szalonych fryzur

Uczniowie ubierają się na czerwono i mogą wykonać kreatywną, szaloną fryzurę.

Czwartek 21 III 2024r.  - kolory wiosenne: Gra miejska

Klasy wraz z wychowawcami i / lub dodatkowym wsparciem wyruszają na grę miejską, a po powrocie dzielą się sprawozdaniem z zadania.

2 [d] - Zdjęcie 2

*W przypadku niepogody odbędzie się ,,Dzień gier planszowych”

Piątek 22 III 2024r. - kolor żółty/pomarańczowy: Dzień Życzliwości i Marzeń

Uczniowie ubierają się na żółto/pomarańczowo. Zespół reporterski poprowadzi sondę z uczniami i pracownikami szkoły prosząc o dokończenie zdania ,,Jestem szczęśliwa/y gdy… Na holu zostanie umieszczone ,,Drzewo marzeń” które uczniowie udekorują swoimi marzeniami.

Ten dzień to również ,,Dzień bez plecaka” - podręczniki i przybory szkolne uczniowie mogą przynieść w tym na co pozwoli im wyobraźnia.

Iwona Fujarska

Oliwia Piekarska